עריכה לשונית באנגלית – לבד או על ידי איש מקצוע?

עריכה לשונית באנגלית – לבד או על ידי איש מקצוע?

במהלך הלימודים בתיכון ובמוסדות להשכלה גבוהה, אנחנו נאלצים לכתוב אינספור עבודות במגוון תחומים, החל מהיסטוריה ועד גיאוגרפיה, פסיכולוגיה ומדעי החברה.
בכתיבת כל עבודת הגשה או מחקר יש מספר שלבים.

גיבוש רעיון העבודה או המחקר:

בשלב זה אנו צריכים למצוא את הנישה אשר מעניינת אותנו בתחום הנלמד ולחקור רעיון מסוים מנישה מצומצמת זו. לא מעט אנשים מתקשים להגיע לשאלת המחקר המתאימה אשר מצד אחד מעניינת אותם מספיק על מנת להניע למחקר פורה ועשיר, ומצד שני מצומצמת מספיק כדי שניתן יהיה למצוא לה תשובה ללא גלישה יתרה לתחומים אחרים. כאן נכנס לתמונה המנחה שלכם, שעוזר לרב הסטודנטים במיקוד המחקר שלהם.

איסוף חומרים:

עריכה לשונית באנגליתלעבודות מחקר משמעותיות ורציניות מומלץ לא רק להיעזר במחקרים ועבודות שנכתבו ע"י קודמים לכם, אלה כדאי גם לערוך ראיונות עומק עם המומחים בתחום ולפעמים אפילו לערוך סקרים נרחבים.

עיבוד החומר:

בשלב הקודם ביליתם שעות בקריאת חומר קיים בספריה, ראיינתם פרופסורים וחוקרים מובילים, ערכתם סקרים ותיעדתם תוצאות. עכשיו עליכם להפוך את הכל החומר הזה למשהו שתוכלו להשתמש בו לכתיבת השלד של עבודת המחקר שלכם.
הקושי הרב בשלב הזה נובע מהזמן הרב הנחוץ לתמלול הראיונות שערכתם ותמצות כל החומר שקראתם. סטודנטים רבים נעזרים בשלב זה בתמלול ראיונות מקצועי וכתיבת סיכומים מקצועית מפאת כמות החומר האדירה שנאספת במהלך המחקר וחוסר הזמן להפריד מוץ מבר.

העריכה הלשונית:

שלב אחרון ואולי החשוב ביותר של כתיבת העבודה. כאן אתם צריכים לוודא שכל העובדות והמסקנות של כל המחקר שלכם משתלבים באופן מדויק והגיוני, טקסט מחקר אכן קריא, תקני, ערוך היטב ומוכן להגשה.

נשמע לא קל? עכשיו דמיינו שאת כל זה עליכם לעשות באנגלית!

למרות שרמת האנגלית של סטודנטים בישראלית הינה די גבוהה, וככל הנראה עם שלושת השלבים הראשונים תוכלו להתמודד בצורה סבירה עד טובה בעברית. הרי עם השלב האחרון, הלא הוא עריכה לשונית באנגלית, לא מעטים יתקשו להתמודד.

כיום יש לא מעט חברות אשר מציעות שירותי עריכה לשונית באנגלית. מטרת השירות היא לעבור על העבודה האקדמית, או כל טקסט אחר, לבצע הגהה ועיבוד לטקסט, ע"י בחירה של מילים ומשפטים התואמים את התחום הנחקר, לערוך את טקסט תחבירית וויזואלית כדי שיהיה ראוי להגשה.

לא כל מי שיודע אנגלית מעל הממוצע יכול לבצע עריכה לשונית באנגלית. עורך לשוני זה קודם כל מקצוע. עורך טקסטים בשפה זרה הוא מומחה שלמד במשך שנים לא רק את רזי השפה, אלא למד והתמקצע גם בתחום העריכה הלשונית בשלל תחומים.

אז אם אתם זקוקים לעזרה בכתיבת עבודה אקדמית או כל טקסט שיווקי באנגלית, אל תהססו ופנו לעורך לשוני באנגלית לעריכה סופית!

פנו אלינו בכתובת proofreading@textify.co.il או באמצעות הטופס:
סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות